نورپردازی داخلی

آنچه در طراحی معماری داخلی اهمیت دارد، حسی است که از محیط به مخاطب منتقل می‌شود. برای نیل به این هدف، تمرکز اصلی بر ارائه طرح‌های خلاقانه نورپردازی برای فضاهای داخلی‌، خانه‌های لوکس‌، مراکز اداری و تجاری با هر سبک معماری و دکوراسیون داخلی است. کاربرد نور بیش از آن چیزی است که  در ذهن‌ها متصور هستیم؛ به عبارت دیگر فقط کاربرد سطحی آن یعنی روشنایی مدنظر نیست و با توجه به عناصر زیبایی‌شناختی اهداف دیگری نیز دنبال می‌شود.

طراحان داخلی شرکت آشا بر این امر واقف هستند که اگر در طراحی دکوراسیون فضای داخلی آپارتمان‌های مسکونی، تجاری یا اداری نحوه چیدمان وسایل، انتخاب مبلمان و نوع معماری فضای حاکم با دقت و به‌خوبی انجام شود؛ اما در نورپردازی فضای داخلی ساختمان دقت زیادی صورت نگیرد، زیبایی سایر ابعاد نیز زیر سؤال می‌رود؛ بنابراین نورپردازی در طراحی داخلی ساختمان‌ها نقشی اساسی ایفا می‌کند.

زمانی که برای نورپردازی فضای داخلی اقدام می‌شود، تمامی فضاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند؛ به‌این‌ترتیب، طراح باید در نورپردازی همه جوانب را بررسی کند و بهترین عملکرد را در طراحی داخلی به نمایش بگذارد. نورپردازی در فضای ساختمان می‌تواند کاربردهای دوگانه و متفاوتی داشته باشد به این صورت که نه‌تنها باعث روشنایی فضای داخلی بخش‌های مختلف می‌شود؛ بلکه طراحان داخلی با ظرافت و مهارت خاصی که درچینش انتخاب رنگ‌ها و سطح تلألو آن دارند، می‌تواند بر زیبایی آن بی‌افزاید.

حال به مشاهده برخی از تصاویر نورپردازی شرکت آشا می پردازیم :

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   محصولات
  •   تاریخ انتشار :  2021/05/25

مطالب مرتبط