چگونه مبل را با کوسن تزئین کنیم؟

چگونه مبل را با کوسن تزئین کنیم؟

هنگامی که مبلی برای خانه خود تهیه می‌کنید، قطعا به تنهایی تغییر زیادی در فضای منزل شما ایجاد نخواهد کرد. اما هنگامی که آن را با کوسن‌های مختلف تزئین می‌کنید، آن زمان قادر به مشاهده زیبایی خاصی که به فضای شما منتقل می‌کند خواهید بود. وجود کوسن برای مبلمان، علاوه بر زیبایی بخشیدن به مبلمان و فضای شما، حس گرمی و راحتی را هم به فضا منتقل می‌کند.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی‌دانید چگونه باید مبلمان خود را به کمک کوسن تزئین کنید، در ادامه ما به بررسی نکاتی می‌پردازیم که با دانستن آنها، به راحتی می‌توانید مبلمان خود را دکور کنید.

 برای منتقل کردن حس تحرک و جریان انرژی از رنگ‌های مکمل استفاده کنید

دو رنگ متضاد را که در پالت رنگی فضای شما وجود دارد انتخاب کرده و از آن رنگها جهت تهیه کوسن‌ برای مبلمان استفاده نمایید. این رنگ‌ها می‌توانند حتی هم‌خانواده‌ای از رنگ‌های موجود در فضای شما باشند.
رنگ‌های مکمل شامل موارد زیر می‌باشد:
قرمز و سبز، آبی و نارنجی، زرد و بنفش، سیاه و سفید

 از رنگ‌های خنثی و خاکی استفاده کنید تا حس آرامش را منتقل کنید

می‌توانید از رنگ‌های خنثی گرم، سرد و یا ترکیبی از هردو استفاده کنید چرا که این دسته از رنگ‌ها حس آرامش را منتقل می‌کنند. از رنگ‌های خنثی می‌توانید برای آرام‌تر کردن یک فضای شلوغ استفاده کنید.
⦁ رنگ‌های خنثی گرم ماننده خانواده رنگ‌های قهوه‌ای، قرمز، نارنجی و زرد کمرنگ
⦁ رنگ‌های خنثی سرد مانند خانواده خاکستری، آبی و سبز کمرنگ

رنگ کوسن‌ها را به صورت سایه‌های مختلفی از یک رنگ انتخاب کنید تا ظاهر زیبا و مدرنی به فضای شما بدهد

به اطراف خود در فضا نگاهی بیاندازید و رنگی را که علاقه دارید تاکید بیشتری روی آن بشود انتخاب کرده و کوسن‌های خود را به رنگ‌هایی از سایه‌های آن رنگ انتخاب کنید.
برای مثال اگر تابلویی در خانه دارید که در آن درخت زیبایی به تصویر کشیده شده است، رنگ کوسن‌های خود را به رنگ سایه‌روشن‌هایی از همان رنگ سبز انتخاب کنید تا چشم افراد به سمت تابلو کشیده شود.
یا برای مثالی دیگر اگر در زیر میز غذاخوری خود از فرشی استفاده کرده‌اید که رنگ خاصی در آن بکار رفته و می‌خواهید آن رنگ را بیشتر در فضای منزل خود استفاده کنید، کوسن‌هایی با سایه‌هایی از همان رنگ تهیه نمایید.
و یا اگر می‌خواهید فضای شما منسجم‌تر به نظر برسد، از رنگ‌های موجود در فضای خود استفاده کنید. نیاز نیست که حتما دقیقا همان رنگ باشد، هم‌خانواده‌هایی از رنگ‌های موجود برای کوسن، فضای یکپارچه و زیبایی به شما ارائه می‌دهد.

اگر قصد دارید توجه را به سمت مبل‌ها جلب کنید، رنگ کوسن‌ها را از رنگ‌های صلب و تک‌رنگ انتخاب کنید

برای ایجاد مرکز توجه و نقطه کانونی، از رنگ‌های جسورانه و پر انرژی‌تر استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ‌های یکدست و صلب بدون بکار بردن هیچ الگوی نقشینه‌ای برای کوسن در مواقعی که در فضای شما از نقوش و طرح‌های شلوغ و زیادی استفاده شده مناسب است.
می‌توانید یک رنگ ثابت را درنظر گرفته و کوسن‌هایی با سایه‌ روشن‌هایی از آن رنگ‌تهیه کنید.

برای ایجاد تنوع از ، نقش‌های بزرگ و نقش‌های کوچک به صورت ترکیبی استفاده کنید

بهتر است نقش‌های بزرگتر در دو طرف گوشه مبل و نقش‌های کوچکتر و تک رنگ‌ها در قسمت میانه مبل قرار بگیرند. طرح‌های بزرگ معمولا دارای یک طرح مشخص و واضح هستند اما طرح‌های کوچک عموما به صورت طرح‌های کوچک و تکرار شونده بر روی کوسن‌ها چاپ می‌شوند.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   مقالات
  •   تاریخ انتشار :  2020/12/25

مطالب مرتبط